PROLETER SLAVI PROTIV ŽELEZNIČARA IZ NIŠA

Rukometaši Proletera startovali su pobedom u prvom kolu ARKUS Super lige savladavši Železničar 1949 iz Niša rezultatom 29:27 (19:14).

Većeras su u Kristalnoj dvorani rukometaši Proletera u prvom kolu elitne ARKUS Super lige savladali ekipu Železničara iz Niša. Gosti su utakmicu započeli u svoju korist te su u četvrtom minutu vodili sa 3:1, međutim poslednje vođstvo upisali u 10. minutu rezultatom 5:4. U 14. minutu golom Nebojše Kanižaja Proleter preuzima vodstvo sa 7:6. Tokom ostatka meča dominira ekipa Proletera koja prvo poluvreme završava sa 19:14.

Tokom drugog poluvremena manju efikasnost domaćih pokušali su da iskoriste gosti iz Niša. U 43. minutu došli su na minus 1 (23:22), ali su Uroš Elezović sa pozicije srednjeg beka i pivot Dušan Ilijin odveli Proleter na prednost od 25:22. Ništa više nije moglo da zaustavi Proleter u osvajanju meča te utakmicu privodi kraju sa rezultatom 29:27. Za najefikasnijeg igrača proglašen je iskusni Momir Rnić sa 8 postignutih golova.

PROLETER – ŽELEZNIČAR 29:27 (19:14)