KADA SNOVI POSTANU JAVA

Rukometaši Proletera su u subotu 11.05.2019. god u okviru 21. kola SBRL savladali Vrbas Petrol na gostovanju u Vrbasu i obezbedili plasman u Super ligu Srbije.

U dramatičnoj utakmici, na vrućem terenu u Vrbasu, naši rukometaši odlučni da ostvare svoj san, pobedili su direktnog rivala u borbi za plasman u najviši rang takmičenja i plasirali se u Super ligu Srbije.

Tako je nakon 9 punih sezona Rukometni klub Proleter u godini u kojoj slavi 70-ti rođendan, od svojih rukometaša dobio najlepši dar, povratak u Elitu.

Prvo poluvreme domaćini su rešili u svoju korist 17:15. Drugo poluvreme Zrenjaninci su izjednačili već u 32. minutu (17:17) i od tada kreće period utakmice u kojem se igralo bukvalno gol za gol.

Poslednje izjednačenje je bilo u 45. minutu rezultatom 26:26. Slede tri vezana gola Alekse Gaćinovića za vođstvo Proletera 29:26 te do kraja susreta uspevamo da održimo razliku od tri gola u našu korist.

Odličan je na golu bio kapiten Marko Gaćinović, Slobodan Dimitrić je bio najefikasniji sa 10 golova, od kojih 6 sa linije od 7 metara, Momir Rnić je 6 puta zatresao protivničku mrežu, Igor Čagalj sa 5 pogodaka, Dimitrić Stanko 4, Kanižaj Nebojša 2, Terzic Saša 1.

Za najboljeg igrača susreta proglašen je Aleksa Gaćinović, koji je postigao 9 golova – svih 9 iz igre.

Na utakmici koja će se dugo pamtiti i prepričavati, naši momci su imali ogromnu podršku uprave i članova kluba, prijatelja, navijača, roditelja koji su ne štedeći svoje emocije gromoglasno navijali i na taj način bili deo ovog spektakla.

Imena koja su ispisala novu stranicu istorije Rukometnog kluba Proleter i koja će se zauvek pamtiti su:

Gaćinović Marko (kapiten), Dimitrić Slobodan, Dimitrić Stanko, Gaćinović Aleksa, Dimitrić Žarko, Rnić Momir Jr, Čagalj Igor, Vesko Barjaktarović, Kanižaj Nebojša, Matija Bjelica, Todorov Nenad, Paun Bojan, Šaru Marko, Kovačević Miloš, Terzić Saša, Terzić Filip, Spahić Gorjan, Đurišić Nikola, Veljković Srđan, Ljubomir Obradović, Jokić Nebojša, Dušan Stanišić.

RK VRBAS – RK PROLETER 34:37 (17:15)

Vrbas, 11.5.2019. Hala: Centar za fizičku kulturu „Drago Jovovović“. Sudije: Branislav Nenadić (Mladenovac) i Darko Stefanović (Zemun). Delegat: Ivan Mandić (Kosovska Mitrovica).

Isključenja: Vrbas 14 minuta, Proleter 10 minuta. Sedmerci: Vrbas 7 – 9, Proleter 7 – 8.

RK VRBAS: Marko Klasan 3, Martin Kilibarda 1, Martin Samardžić (kapiten), Miloš Bosančić 9, Marko Jurakić, Petar Đukić, Aleksa Skuban 1, Ognjen Regodić 10, Stanislav Momić, Matija Kilibarda, Ćetko Vojičić 1, Jovan Mirković, Uroš Mitrović, Danilo Milović 4, Uroš Elezović 4, Julijan Mali.

RK PROLETER: Marko Šaru, Žarko Dimitrić, Igor Čagalj 5, Bojan Paun, Gorjan Spahić, Marko Gaćinović (kapiten), Matija Bjelica, Aleksa Gaćinović 9, Nenad Todorov, Nebojša Kanižaj 2, Momir Rnić 6 (1), Saša Terzić 1, Stanko Dimitrić 4, Slobodan Dimitrić 10 (6), Vesko Barjaktarović, Miloš Kovačević. Trener: Ljubomir Obradović.

Slike su preuzete sa FB stranica: I Love Zrenjanin, Zrenjaninski i Sport info.